Sprawozdanie z przebiegu akcji
Nakręć się i pomóz chorym dzieciom! w SP3

Nasza szkoła uczestniczy w akcji Nakręć się i pomóż chorym dzieciom!

W tym roku szkolnym nasza szkoła zdecydowała po raz kolejny włączyć się również do akcji zbiórki plastikowych nakrętek prowadzonej przez Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Pieniądze uzyskane z ich sprzedaży zostaną w całości przeznaczone na wyposażenie i pomoc podopiecznym nowej Kliniki Transplantacji Szpiku Onkologii i Hematologii Dziecięcej Przylądek Nadziei.

W służbie chorym dzieciom zbieramy dowolnej wielkości plastikowe nakrętki po przeróżnych napojach, pojemnikach, słoikach albo dezodorantach.

Chcemy być zakręconą szkołą, dlatego zaprosiliśmy wszystkie klasy do tak ważnej akcji. Na terenie szkoły stoją specjalne pojemniki oznaczone plakatami akcji. Gdy mamy odpowiednią ilość nakrętek, opiekun akcji w szkole zawozi je do właściwego miejsca ich zbiórki, do magazynu lub na targowisko przy ul. Niedźwiedziej. W tym roku szkolnym zebraliśmy jako szkoła ok 300kg plastikowych nakrętek, co odpowiada ok 50-u 120 litrowym workom. Pamiętajmy, że wszystkie zebrane przez nas nakrętki dzielimy solidarnie również na drugą akcję, w której nasza szkoła uczestniczy od wielu już lat.

Aleksandra Burgiel–Migdał
szkolny organizator, koordynator i opiekun akcji — Nakrętka dla Hospicjum