Projekt kolor

Arkusz z projektu holistycznego KOLOR

Arkusz z projektu znajduje się w załączniku.

Kolorowy Świat Ogrodów — 05.04.2018 r.

Dzieci z przedszkola nr 15 zaprosiły nas na warsztaty Kolorowy Świat Ogrodów. Wspólnie z przedszkolakami zakładaliśmy wiosenny ogródek. Dekorowaliśmy doniczki własnoręcznie przygotowanymi ozdobami i sadziliśmy w nich rośliny, które wzbogaciły wystawę w czasie finału projektu Kolor.

Warsztaty plastyczne Z kolorem w tle

Święta są doskonałą okazją do spotkań. Korzystając z tej okazji uczniowie SP3 i SP5/G1spotykali się, by wspólnie przygotowywać ozdoby świąteczne.

W naszej szkole, pod okiem Gabrieli Budziszewskiej, powstały kolorowe ozdoby choinkowe. Uczniowie różnymi technikami robili gwiazdki bożonarodzeniowe. Powstały druciane gwiazdki ozdobione koralikami, na szkolnej choince zawisły również gwiazdki z masy solnej i drewniane gwiazdy udekorowane suszonymi owocami.

Do Świąt Wielkanocnych przygotowywaliśmy się w Gimnazjum nr 1/ SP5. Spotkaliśmy się tam na warsztatach, na których uczniowie uczyli się ozdabiać plastikowe jaka techniką decoupage. Powstały przepiękne kolorowe pisanki, które można było podziwiać na szkolnej świątecznej wystawie.

Kolorowy świat doświadczeń

Przez cały rok uczniowie naszej szkoły eksperymentowali, badali i doświadczali. Kolorowy świat nauki zadziwiał, bawił i uczył.

Finał projektu Kolor — 10.05.2018 r.

Z uczniami i przedszkolakami z zaprzyjaźnionych placówek przygotowaliśmy prezentację wspólnych działań. Przez cały rok spotykaliśmy się, by wspólnie spędzać czas, tworzyć, uczyć się i realizować nasze pomysły. Efektem tej współpracy były plakaty, wystawy prac plastycznych, prezentacje. Wszystko to, co udało nam się stworzyć i czego nauczyliśmy się od siebie zaprezentowane zostało na finale projektu, który odbył się 10.05.2018 w LO XVI we Wrocławiu.