Destination Imagination – oczyma wyobraźni — 12,13.03.2018

Uczniowie naszej szkoły, po całorocznych przygotowaniach wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności 2018. szkołę reprezentowały trzy 7-osobowe drużyny. Uczestnikami Olimpiady byli uczniowie klasy 5d (dwie drużyny), których trenerkami były Maria Adamowicz i Marta Aleksanderek, oraz drużyna NoToCo, w skład której wchodzili uczniowie klasy 3b, trenowani przez Gabrielę Budziszewską i Joannę Głuszuk. Obie drużyny wybrały wyzwanie konstrukcyjne Strefa wydarzeń, czyli tworzenie rozwiązań przy użyciu wiedzy z zakresu badania siły uderzenia, architektury, projektowania technicznego, inżynierii oraz umiejętnego opowiadania historii. Uczniowie klasy 5d zajęli 9 i 13 miejsce w II kategorii wiekowej. Drużyna NoToCo zdobyła 2 miejsce i była najlepsza w I kategorii wiekowej.

Ciężka praca przed Olimpiadą

Olimpiada