Bicie rekordu w jednoczesnym wykonaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej

Dnia 16 października 2018r. nauczyciele i uczniowie naszej szkoły włączyli się do wspólnego ustanowienia rekordu w resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Pomysłodawcą akcji jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka, która postanowiła pokazać efekty programu Ratujemy. Uczymy Ratować.

Bicie rekordu polegało na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. Całe wydarzenie trwało zaledwie pół godziny i rozpoczęło się dokładnie o godzinie 12.00.

W naszej szkole w bicia rekordu zaangażowały się trzy klasy drugie: IIa, IIb i IIc.

Każdy uczeń przystąpił do resuscytacji i wykonał na przygotowanym fantomie 30 ucisków oraz dwa oddechy ratownicze (5 cykli RKO). Wszyscy byliśmy dumni z przeprowadzonej akcji. Pamiętaliśmy, że podjęcie akcji ratowniczej jest zawsze lepsze niż nie udzielenie pomocy.

BRAWO!

Beata Gołębiewska-Murdzek