Rekrutacja do kl. VII uniwersyteckiej matematyczno-informatycznej

Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Departament Edukacji Miasta Wrocław serdecznie zapraszają uzdolnionych matematycznie uczniów do uniwersyteckich klas siódmych o profilu matematyczno-informatycznym.

Od 1 września 2021 roku planowane jest utworzenie klas matematyczno-informatycznych w Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Bobrza) oraz w Szkole Podstawowej nr 76 (ul. Wandy). Zachęcamy do zapoznania się z opiniami uczniów o klasie uniwersyteckiej przyjętych w poprzednich edycjach (2018-2020): SP 3, SP 76,

Klasy uniwersyteckie zostaną objęte patronatem Uniwersytetu:

• Zajęcia prowadzone będą przez nauczycieli doświadczonych w pracy z uczniami uzdolnionymi matematycznie, których wychowankowie osiągają liczne sukcesy w konkursach matematycznych.
  • Będzie realizowany autorski program nauczania matematyki, przy zwiększonej liczbie godzin zajęć.
  • Zajęcia z informatyki będą prowadzić nauczyciele szkolni pod merytoryczna opieką Uniwersytetu.
  • Uczniowie będą mieć możliwość uczestniczenia w Akademii Informatycznej i przygotowywania się do udziału w Olimpiadzie Informatycznej Juniorów.
  • Zorganizowane zostaną kółka matematyczne przygotowujące do Olimpiady Matematycznej Juniorów oraz innych konkursów matematycznych.
  • Uczniowie będą mogli uczestniczyć w uniwersyteckim obozie matematyczno-informatycznym.

Sukcesy uczniów klas uniwersyteckich:

2019/2020

• Awans do II etapu Olimpiady Informatycznej Juniorów (OIJ): SP 3 – 15 uczniów, SP 76 – 11 uczniów, pozostałe szkoły wrocławskie – 17 uczniów
  • Awans do finału OIJ: SP 3 – 9 uczniów, SP 76 – 5 uczniów, pozostałe szkoły wrocławskie – 4 uczniów
  • Reprezentacja Polski na EJOI 2020 (European Junior Olympiad in Informatics): I reprezentacja: Marek Muzyka (SP 3), II reprezentacja: Karol Łacina (SP 76) i Paulina Żeleźnik (SP 3)
  • Awans do II etapu Olimpiady Matematycznej Juniorów (OMJ): SP 3 – 22 uczniów, SP 76 – 12 uczniów,
  • Awans do finału OMJ: SP 3 – 5 uczniów (3 uczniów wyróżnionych), SP 76 – 1 uczeń (wyróżnienie), pozostałe szkoły wrocławskie – 1 uczeń

2020/2021

• Awans do II etapu Olimpiady Informatycznej Juniorów (OIJ): SP 3 – 17 uczniów, SP 76 – 22 uczniów, pozostałe szkoły wrocławskie – 18 uczniów
  • Awans do II etapu Olimpiady Matematycznej Juniorów (OMJ): SP 3 – 16 uczniów, SP 76 – 18 uczniów,

Pozostałe sukcesy:

Uczniowie zostaną zakwalifikowani do klas uniwersyteckich na podstawie wyników testu sprawdzającego kompetencje (2018, 2019). Test odbędzie się stacjonarnie w sobotę 15 maja 2021 roku. Wcześniej, w czwartek 6 maja o godz. 18.00, odbędzie się w formie zdalnej spotkanie organizacyjne z Dyrekcjami Szkół i przedstawicielami Uniwersytetu (szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie). Więcej szczegółów w regulaminie.

Osoby, które zamierzają podejść do procesu rekrutacji proszone są o zarejestrowanie się poprzez formularz .

Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariatach szkół SP 3 (71 798 68 48, sekretariat.sp003@wroclawskaedukacja.pl), SP 76 (71 798 68 64, sekretariat@sp76.wroclaw.pl) oraz u koordynatora projektu prof. Dariusza Buraczewskiego (dariusz.buraczewski@uwr.edu.pl)